Wykończenia powierzchni

Podłoga musi sprostać wielu oczekiwaniom, ma być funkcjonalna, estetyczna i wytrzymała, musi mieć dobrze wykończoną powierzchnię. Wybór materiału wykończeniowego uzależniony jest od indywidualnych upodobań oraz intensywności i sposobu eksploatacji powierzchni. Oto krótka charakterystyka sposobu wykończenia podłogi (grafiki mają charakter wyłącznie poglądowy):

podłoga lakierowana – w wyniku tego zabiegu otrzymujemy trwałą i odporną na uszkodzenia mechaniczne powierzchnię. Zachowuje ona naturalną barwę oraz jednolity połysk. Jest łatwa w utrzymaniu czystości. W przypadku mniejszych uszkodzeń zalecane jest całkowite jej odnowienie poprzez szlifowanie i ponowne polakierowanie. Lakiery są w pełni ekologiczne, w użyciu znajdziemy lakiery matowe, półmatowe, z połyskiem etc.

podłogowa olejowana – oleje produkowane są na bazie wody i naturalnych olejów roślinnych, bez dodatków syntetycznych rozpuszczalników. Główną zaletą olejowanej podłogi jest jej wygląd, sprawia wrażenie zrobionej z „surowego” drewna. Wykończenie olejem pogłębia kolor, nadaje połysk, uwypukla strukturę usłojenia. Ma właściwości antystatyczne, jest odporna na zmiany wilgotności i wnikanie wody. Źle znosi nietypowe zabrudzenia np. mocz zwierząt. Co pewien czas trzeba ją ponownie „olejować” dla zachowania swoich właściwości, jest mało odporna na ścieranie.

podłoga woskowana – wykończona samym woskiem ma piękny połysk, ale jest śliska i mało odporna na plamy i uszkodzenia. Dlatego zaleca się połączenie dwóch metod wykończeniowych czyli na początku należy powierzchnię pokryć odpowiednią wartwą oleju, który wniknie w strukturę drewna a następnie wykończyć ją woskiem. Wosk tworzy na powierzchni delikatną warstwę chroniącą drewno przed wnikaniem zanieczyszczeń. Sam wosk musi być systematycznie uzupełniany i polerowany.

Zapytaj o szczegóły

Napisz do Nas bezpośrednio info@artintera.pl lub zadzwoń 500-069-239. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy wybrać rozwiązanie najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej o firmie Artintera