Dąb Dancalia szczotkowany

Dąb Dancalia szczotkowany

Gatunek dąb. Naturalna gra świateł i cieni przywodzi na myśl pustynne wydmy. Wysoką jakość zapewniają olej tungowy, gotowany olej lniany, propolis i wosk. Drewno cechuje się stonowanymi kolorami i matową powierzchnią.

Satynowe wykończenia, woskowane, naturalne i żywe kolory. Głęboka impregnacja, odporność na działanie wody i substancji oleistych, bez rozpuszczalników i substancji szkodliwych.

  • THAR – indyjska pustynia, niekończące się wydmy rozciągające się na wyżynach o wschodzie słońca
  • KARAKUM – pustynia w Turkmenistanie, idealne miejsce dla podróżników z duchem przygody tzw. „ciemne piaski”
  • GREY STONE – pustynia Kumtag w północno-zachodnich Chinach, znana ze wspaniałych dzieł sztuki, szarych rzeźb z piasku utworzonych przez naturę
  • DANCALIA – pomiędzy Etiopią i Erytreą, między równowagą lodową, a ciemną czernią erupcji wulkanu

Jesteś zainteresowany? Masz pytania?

Jeśli zainteresowała Cię oferta producenta, poniżej znajdziesz potrzebne informacje dotyczące formatów, porównasz dostępne gatunki i kolory drewna. Możesz wybrać również rodzaj obróbki powierzchni podłogi, w zależności od której różni się struktura. W ostatnich sekcjach znajdziesz tez informacje o wyborze surowca i uzyskanych atestach i certyfikatach.

Dostępne formaty w tej kolekcji dla 1 elementu, podane w milimetrach, grubość, szerokość, długość w przedziale od minimalnej do maksymalnej. Długości produktów mogą mieć stałe lub różne wymiary.

Triveneta oprócz produkcji standardowych jest w stanie tworzyć formaty, projekty i wykończenia według najróżniejszych życzeń.

Model Grubość Szerokość Dlugość Dodatkowe informacje
3 Stratti Maxi Formati 15 mm 150-280 mm 1500-3000 mm fazowany na 4 krawędziach, polecany na ogrzewanie podłogowe, trzywarstwowa budowa, polecana metoda mocowania z podłożem – przyklejanie lub „na pływająco” czyli bez stałego mocowania z podłożem, element w formie deski podłogowej, występuje również w wersji dwu/trzywarstwowej o grubości 19 mm oraz w formacie Easy Maxi (niepolecany na ogrzewanie podłogowe).
3 Stratti Grandi Formati 15 mm 90-150-200 mm 1500-2600 mm fazowany na 4 krawędziach, polecany na ogrzewanie podłogowe, trzywarstwowa budowa, polecana metoda mocowania z podłożem – przyklejanie lub „na pływająco” czyli bez stałego mocowania z podłożem, element w formie deski podłogowej, występuje również w wersji dwu/trzywarstwowej o grubości 19 mm oraz w formacie Easy Maxi (niepolecany na ogrzewanie podłogowe).
2 Stratti Grandi Formati 15 mm 90-150-200 mm 1500-2600 mm fazowany na 4 krawędziach, polecany na ogrzewanie podłogowe, dwuwarstwowa budowa, polecana metoda mocowania z podłożem – przyklejanie lub „na pływająco” czyli bez stałego mocowania z podłożem, element w formie deski podłogowej, występuje również w wersji dwu/trzywarstwowej o grubości 19 mm oraz w formacie Easy Maxi (niepolecany na ogrzewanie podłogowe).
2 Stratti Liberty 15 mm 65-130-195 mm 450-900-1350 mm fazowany na 4 krawędziach, polecany na ogrzewanie podłogowe, dwuwarstwowa budowa, polecana metoda mocowania z podłożem – przyklejanie, element w formie deski podłogowej, występuje również w wersji dwu/trzywarstwowej o grubości 19 mm oraz w formacie Easy Maxi (niepolecany na ogrzewanie podłogowe).
2 Stratti Futura Line 12 mm 140-150 mm 1000-1600 mm brak fazowania, polecany na ogrzewanie podłogowe, dwuwarstwowa budowa, polecana metoda mocowania z podłożem – przyklejanie, element w formie deski podłogowej, występuje również w wersji dwu/trzywarstwowej o grubości 19 mm oraz w formacie Easy Maxi (niepolecany na ogrzewanie podłogowe).
2 Stratti 10MM 10 mm 140-160 mm 800-1800 mm fazowany na 4 krawędziach, polecany na ogrzewanie podłogowe, dwuwarstwowa budowa, polecana metoda mocowania z podłożem – przyklejanie, element w formie deski podłogowej, występuje również w wersji dwu/trzywarstwowej o grubości 19 mm oraz w formacie Easy Maxi (niepolecany na ogrzewanie podłogowe).
2 Stratti Format 2 10-15 mm 90-120-140 mm 1000-1400 mm fazowany na 4 krawędziach, polecany na ogrzewanie podłogowe, dwuwarstwowa budowa, polecana metoda mocowania z podłożem – przyklejanie, element w formie deski podłogowej, występuje również w wersji dwu/trzywarstwowej o grubości 19 mm oraz w formacie Easy Maxi (niepolecany na ogrzewanie podłogowe).
2 Stratti Loft 15 mm 65 mm 600-1800 mm fazowany na 4 krawędziach, polecany na ogrzewanie podłogowe, dwuwarstwowa budowa, polecana metoda mocowania z podłożem – przyklejanie, element w formie deski podłogowej, występuje również w wersji dwu/trzywarstwowej o grubości 19 mm oraz w formacie Easy Maxi (niepolecany na ogrzewanie podłogowe).

Powierzchnia podłogi może pozostać niewykończona (naturalna struktura) lub wykończona lakierem akrylowym, neutralnym, z kolorem albo olejem Corolle neutralnym bądź z kolorem. Doskonałym dodatkiem jest również olej księżycowy z pigmentem lub neutralnym oraz lakiery na bazie wody.

Gatunki drewna dostępne w tej kolekcji

Oto kilka przykładów gatunków drewna, różnią się pomiędzy sobą barwą, rysunkiem oraz połyskiem. Każdy gatunek ma swój specyficzny zapach. Pochodzi on od znajdujących się w drewnie żywic, olejków eterycznych, wchłania wilgotność z powietrza, kurczy się, prężnieje. Jest materiałem niejednorodnym pod względem budowy, posiadają liczne wady, anomalie, uszkodzenia lub inne wrodzone i nabyte cechy, które obniżają jego wartość techniczną, ale mogą podnosić jego walory ozdobne. Nie wszystkie mają takie same właściwości estetyczne, tę samą wytrzymałość, właśnie różnice te fascynują i wywołują emocje.

Dąb

Prace specjalistyczne (standardowe lub dodatkowe) dostępne dla tej kolekcji wykonywane na powierzchni podłogi

Dzięki ręcznym procesom technologicznym możliwe jest uzyskanie różnorodnej struktury warstwy wierzchniej podłogi drewnianej. Można tworzyć na powierzchni wszelkie nieregularności, efekty postarzania. W ten sposób możemy uzyskać efekt przypominający cięcie przy użyciu starych pił, ręcznego struga do drewna, piły mechanicznej czy efekt fałszywego robaka.

Mechaniczne struganie ręczne - wykonane mechaniczną strugarką ręczną - tworzy nieregularności powierzchni.

Struganie mechaniczne - struganie maszyną dla osiągnięcia naturalnego efektu.

Szczotkowanie - proces uodparniający podłogę przed zużyciem, podkreśla budowę drewna.

Ręczne struganie - dzieło ręczne, eksponuje niedoskonałości podłogi.

Decapatura - technika polegająca na usunięciu wierzchniej warstwy farby - tzw. wytrawianie.

Total jig - rustykalny styl, struktura przypominająca cięcie przy użyciu pił.

Ząbkowanie boczne - operacja mechaniczna w sposób poprzeczny, przypomina nacięcia piły.

Fałszywy robak - charakterystyczny dla starych podłóg.

Rustykalne drewno - efekt starej podłogi.

Szlifowanie - podstawowy proces, zamyka nieregulowaną powierzchnię, sprawia że jest gładka i wypolerowana.

Dostępne surowce dla tej kolekcji - selekcja. Wszystkie spełniają normy określone w prawie europejskim.

Jakość proponowanych podłóg opiera się na dokładnym i rygorystycznym wyborze surowców. Wszystkie mają tę samą jakość, nawet jeśli różnią się pod względem estetycznym. Wszystkie również spełniają normy prawodawstwa europejskiego.

Dąb rustykalny - naturalny ,możliwe widoczne sęki bez limitów wielkości.

Dąb z sękami - możliwe widoczne sęki do 5mm średnicy.

Dąb bez sęków - możliwe widoczne sęki do 2mm średnicy.

Uzyskane certyfikaty

Certyfikacje: FSC, CE, Certyfikacja A+, Certyfikacja 4

Informacje i zdjęcia zawarte na stronie internetowej mają charakter wyłącznie poglądowy. Ze względu na zróżnicowanie surowca, które jest naturalnym stanem, elementy mogą się różńić od siebie kolorem, usłojeniem lub odcieniem.

Każdy projekt podłogi możemy dowolnie personalizować, biorąc pod uwagę zmiany w kolorystyce, rodzaju i sposobie wykończenia powierzchni.

Szersze informacje o producencie i jego wyrobach znajdziecie Państwo pod adresem www.trivenetaparchetti.it

Dysponujemy wszelkimi danymi technicznymi i specyfikacjami produktów oraz ich normami.

Zapytaj o szczegóły

Napisz do Nas bezpośrednio info@artintera.pl lub zadzwoń 500-069-239. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy wybrać rozwiązanie najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej o firmie Artintera