Inspiracje

Drewno na ścianach w nowoczesnym wydaniu

Potrzebujesz więcej inspiracji? Zobacz tutaj.

Najpowszechniejsze rozwiązania stosowane do wykończenia ścian to tynk i farba lub tapeta. Można osiągnąć dzięki nim naprawdę ciekawe efekty, jeśli jednak zależy nam na niebanalnych, oszałamiających rozwiązaniach na pewno warto poznać wszystkie możliwości, jakie oferuje drewno.

Świetnie prezentują się wnętrza, w których drewniane deski na ścianach ułożone są poziomo. Można urozmaicić ten efekt dzięki zastosowaniu desek o różnej szerokości oraz mieszanej kolorystyce. Taka aranżacja wygląda jeszcze ciekawiej, gdy na podłodze również znajduje się drewno. Najlepiej wówczas dobrać inny wzór niż znajdujący się na ścianie, aby aranżacje odróżniały się one od siebie.

W nowoczesnych wnętrzach warto pokusić się też o łączenie dwóch bardzo różnych od siebie kolorów, na przykład bardzo jasnego drewna z ciemnym, intensywnym brązem. Wówczas warto tak dobrać meble i inne elementy wyposażenia, aby kolorystycznie korespondowały ze wzorem znajdującym się na ścianie lub na podłodze. Oczywiście można też stworzyć odwrotność tej kombinacji i dobrać jako bazę ciemne drewno, a jako dodatek drewno jasne, ułożone poziomo symetrycznie.

Poszukiwacze bardziej awangardowych wzorów mogą skorzystać z pomysłu na pionowe dębowe deski, różnej szerokości i bardzo zróżnicowane pod względem kolorystycznym: połączenie białego, jasnego i ciemnego brązu oraz szarości zaskakująco dobrze do siebie pasuje. Takie rozwiązania świetnie prezentują się we wnętrzach, gdzie podłoga ma jednolity kolor. Nadają się także do łazienki, do której należy wybierać trwalsze i bardziej odporne na wilgoć gatunki drewna.

Z kolei, jeśli klasyczne piękno drewna i tradycja, to coś co najbardziej trafia w gusta, warto wówczas wybrać jeden gatunek drewna z ciekawym wykończeniem, które podkreśla naturalny charakter tego surowca. Nieregularności uwypuklają jego unikatowość i pasują do klasycznych oraz nowoczesnych wnętrz. Drewno na ścianie w takim wydaniu dobrze komponuje się także z jednolitymi dywanami czy wykładzinami.

Zainspiruj się niekonwencjonalną kolekcja Glam linea e incisi Friulparchet.
Ultranowoczesne wykończenia i kolory, nieszablonowe pomysły na wnętrze. Zobacz więcej.

Kolekcja Glam Linea została stworzona z myślą o tych, którzy kochają drewno, ale poszukują oryginalnych rozwiązań do swoich wnętrz. Jest awangardowa, ale zarazem elegancka i stylowa. Podłogi wykończone produktami tej linii, budują niepowtarzalną atmosferę wnętrz. Zwracają uwagę, ale nie przytłaczają. Są ozdobą same w sobie, ale pozostają tłem dla innych elementów wystroju. Projektantom kolekcji Glam Linea udało się stworzyć oryginalny i nowoczesny produkt, zachowując przy tym urok naturalnego drewna. Ich zaletą jest także to, że farby i lakiery użyte do wykończenia ich powierzchni sprawiają, że są one bardzo odporne na ścieranie i zarysowania. Oznacza to, że decydując się na ich zastosowanie, będziemy mogli cieszyć się ich efektem przez długie lata.

Zapytaj o szczegóły

Napisz do Nas bezpośrednio info@artintera.pl lub zadzwoń 500-069-239. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy wybrać rozwiązanie najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej o firmie Artintera