Friulparchet – Włoska pasja do drewna

Friulparchet, z którym współpracujemy to rodzinna firma istniejąca od 1927 roku, która już od czterech pokoleń odkrywa wszelkie tajemnice obróbki drewna i tworzy projekty “hand made in Italy”. Realizacje wykonywane są z dużą dbałością zarówno o szczegóły wykonania, jak i o środowisko naturalne. Wszelkie materiały używane w ich pracy są wytwarzane zgodnie z normami ochrony zdrowia, a surowce pieczołowicie wybierane do produkcji desek są dokładnie sprawdzane w krajach pochodzenia. Innowacyjność to idea, w duchu której Friulparchet tworzy nowoczesne i klasyczne projekty, korzystając z zaawansowanych technologii wytwarzania i obróbki drewna.

W kolekcji mogą Państwo znaleźć takie gatunki drewna jak m.in. modrzew, wiśnia, orzech czy dąb slawoński, z którego tworzone są także beczki do przechowywania szlachetnych gatunków win. Friulparchet oferuje również szerokie możliwości dostosowania projektu do Państwa potrzeb, zarówno w kwestii niestandardowych rozmiarów, jaki nietypowych wzorów, kolorów i wykończeń. W kolekcjach znaleźć można połyskliwe i zwykłe kolory takie jak czerwony, liliowy, żółty, złoty i inne oraz awangardowe, nietypowe wykończenia m.in przypominające skórę węża.

W kolekcjach dostępne są także intarsje (parkiety ozdobne), rozety umieszczane w centrum pomieszczenia oraz bordiury (ozdobne paski), które świetnie prezentują się w dworkach i pałacykach.

Kolekcje Friulparchet zadowolą zarówno wielbicieli klasyki, jak i nowoczesnego oraz awangardowego designu.

Kolekcje producenta

Forme

Pragnienie zaproponowania nowej drewnianej podłogi zrodziło się ze wspólnej i głębokiej myśli, że konieczne jest genialne połączenie doświadczenia rzemieślniczej produkcji z kreatywnością innowacyjnego projektu, aby zaoferować produkt wysokiej jakości. Forme jest zatem nowym pomysłem na podłogi drewniane i okładziny ścienne, które łączą innowacyjny geometryczny wzór z cennym materiałem, takim jak drewno. Zwykła forma parkietu jest rewidowana zgodnie z nową linią, która zbliża się do zmienności form naturalnych. Podobnie jak w tkance komórkowej, generowana jest modułowość, która nigdy nie wygląda tak samo.

Biolinea

Zgodnie z najnowszymi wymaganiami bio-architektury, nadaje wnętrzu smak "innych" czasów i tradycyjnej elegancji. BioLinea Friulparchet tworzy "żywe i naturalne" podłogi, procesy i wykończenia są wykonywane ręcznie, za pomocą prostych narzędzi. Wszelkie wykończenia są wykonane wyłącznie z farb i mieszanek olejów i żywic naturalnych z niską emisją formaldehydu zgodnie z najsurowszymi standardami przemysłowymi.

Eternity

Podłoga z litego drewna jest synonimem wygody i elegancji. Podłoga z litego drewna charakteryzuje się kunsztem i zaskakującymi niuansami.

Vesti

Harmonia między metrycznym rozumowaniem kompozycyjnym a kunsztem w kontaktach z materiałami umożliwiła pojedynczą interpretację ściany jako okazji do wypuszczenia drewna, światła i atmosfery. Nowy projekt okładzin ściennych w zregenerowanym drewnie, który wyraża się poetycką kompozycją ekskluzywnego materiału. W ten sposób Rime staje się tłem zamieszkałej przestrzeni, odtwarzając atmosferę bogatą w cenne wariacje kolorów i cieni. Produkt, który opowiada historię odzyskanego materiału, zarówno poprzez jego nieregularną powierzchnię, jak i trójwymiarową wibrację jego elementów.

Barrique

Antyczny wygląd jest efektem precyzyjnego planowania przez fachowe dłonie, co zwiększa nieregularne pofałdowania i sprawia, że podłoga idealnie komponuje się z nowymi trendami projektowymi.

Spine

Wiemy, że drewniana podłoga to pierwsze meble w domu. Kolekcja „Le spine” odpowiada tym potrzebom, jest kreatywna i spersonalizowana. Nigdy nie wychodzi z mody i doskonale dopasowują się zarówno do środowiska domowego, jak i do pracy.

Personal

Linia high-end dla osób poszukujących produktu o unikalnych i wyrafinowanych właściwościach. Ta linia proponuje dwu lub trzywarstwową podłogę o szlachetnym drewnie, w różnych procesach i naturalnych wykończeniach, aby wzmocnić właściwości tych esencji. Kolekcje Personal można instalować we wszystkich obszarach domu.

Vintage

Ekskluzywny efekt podłogi mieszkalnej został zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby świata designu i współczesnej mody. Specjalne techniki starzenia są wykorzystywane i wykonywane w sposób całkowicie ręczny.

Epoca

Trójwarstwowa deska, która dzięki swoim "żyłkom", charakterystycznym węzłom, ręcznemu struganiu i głębokiemu szczotkowaniu, oddaje naturalność europejskiego dębu. Biokompatybilne wykończenia dla żywego i naturalnego efektu podłogi.

Tradizionali masselli

Będąc w stanie poruszać się po prostej tradycyjnej podłodze Friulparchet, możesz zaoferować doznania, które będą trwać przez dłuższy czas. Charakterystyczną cechą tradycyjnych podłóg jest bycie w 100% z litego drewna i szanowanie istoty całej konstrukcji. Wybór drewna z całego świata jest osobistą pielęgnacją Friulparchet, która gwarantuje jego jakość nawet w największych formatach. Podłogi Friulparchet Traditional oferują wszystko co najlepsze dla miłośników litego drewna, pozwalając na wykończenie według własnych upodobań.

Artigianali

Pierwszy przykład parkietu z dekoracyjnymi panelami pochodzi z 1624 r. W Anglii, inspiracji włoskiej (najprawdopodobniej Andrea Palladio i Sebastiano Serlio), którego początkowa funkcja była ozdobna, ale przede wszystkim uzyskanie większej absorpcji drewna. Dzięki najnowocześniejszym technologiom Friulparchet jest w stanie odtworzyć najbardziej klasyczne wzory, a także te dostosowane na zamówienie.

Alexxander

Narzędzia przeszłości, bez nowoczesnych produktów. Od odzyskiwania do przetwarzania, bez przemysłu, podobnie jak czas mistrzowski. Filozofia Alexxandra® zrodziła się z szacunku do historii, natury i pracy człowieka, wzmacniając jego najbardziej intymne aspekty, wykorzystując techniki i tajemnice, które oddały chwałę mistrzom - szafarzom przeszłości. Piła, strugarka i dłuto to zawsze instrumenty, które nadają „La” symfonii podłogi Alexxander®, niepowtarzalna klasę i elegancję.

Laser e Cornici

Pewność ekskluzywności tych cennych akcesoriów, które oprócz upiększania drewna w jego szlachetnej funkcji, zapewniają jego absolutną oryginalność i wyjątkowość. Technologia cięcia laserem zastosowana w tych modelach umożliwia tworzenie każdego rodzaju projektu, nawet najtrudniejszego. W rzeczywistości Friulparchet zrealizował, dzięki wsparciu tej nowoczesnej techniki, renowację starych zamków i podłóg w Republice Weneckiej oraz w okresie europejskiego renesansu.

External

eXternal to linia, którą firma Friulparchet poświęciła podłogom zewnętrznym, oferując gamę produktów odpowiednich dla każdej potrzeby, a tym samym zaspokajając potrzeby osób poszukujących przestrzeni i chwil do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzięki zastosowanym esencjom produkty eXternal mogą być doskonale zintegrowane z każdym środowiskiem, a także nadają się szczególnie do stosowania w ekologicznym budownictwie i architekturze środowiskowej. W ten sposób Friulparchet zamierza zwiększyć wykorzystanie drewna do małych i dużych projektów z wykorzystaniem produktów naturalnych.

Kliknij i przeglądaj kolekcje na stronie producenta

Zapytaj o szczegóły

Napisz do Nas bezpośrednio info@artintera.pl lub zadzwoń 500-069-239. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy wybrać rozwiązanie najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej o firmie Artintera