Certyfikacja i środowisko

Nasi producenci w trosce o jakość swoich wyrobów, ochronę środowiska i zdrowie używają do produkcji i wykończeń powierzchni podłogowych ekologicznych materiałów takich jak np. oleje, żywice, woski roślinne lub zwierzęce, które nie zawierają szkodliwych substancji lotnych np. formaldehydu.

Obróbka drewna, fazy produkcyjne, oraz wykończenia są ściśle kontrolowane co zapewnia uzyskanie wysokiej jakości produktów. Dewizą jest wysoka jakość zaś wartościami ekologia i ludzie.

Niektóre certyfikaty jakości uzyskane przez naszych producentów.

FSC – Forest Stewardship Council) – Dostępne na życzenie produkty, program ten opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk stosowanych w odniesieniu do gospodarki leśnej oraz na zasadach umożliwiających śledzenie handlu i produkcji drewna pochodzącego z certyfikowanych lasów. Identyfikuje produkty zgodnie ze ścisłymi normami środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi.

Certyfikat PEFC – pozwala na weryfikację pochodzenia drewna na każdym etapie jego przetwarzania i przepływu

Certyfikat ISO 9001 – międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. Certyfikat ISO 9001 jest znanym na świecie systemem zarządzania jakością i obiektywnym dowodem, że wszystkie procesy w organizacji zorientowane są na osiągnięcie wysokiej jakości.

Certyfikat CE – dyrektywa UE gwarantująca najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz pełną ochronę konsumentów, symbolizuje zgodność wyrobu z wymaganiami UE nałożone na producentów. Certyfikat CE jest gwarancją iż producent spełnia minimalne europejskie wymogi prawne, w odniesieniu do zdrowia i bezpieczeństwa.

BflS1 – klasyfikacja ogniowa, trudnopalność wykładzin i emisja dymu. Klasa najbezpieczniejsza w użytkowaniu.

Certicazioni 4 – 100% produkcji wykonywanej na terenie Włoch.

Certyfikacja A+ klasyfikacja wyjątkowo nisko-emisyjna.

Certyfikacja 10 – surowce wyłącznie z lasów o wysokim stopniu regeneracji.

Normy unijne: UNI EN14342, UNI EN 13226;2009, UNI EN 13489;2004

Zapytaj o szczegóły

Napisz do Nas bezpośrednio info@artintera.pl lub zadzwoń 500-069-239. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy wybrać rozwiązanie najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej o firmie Artintera